آغاز عملیات ساخت پنجمین پالایشگاه کشور در بندر عباس

توسط شرکت پالایش نفت آفتاب
عملیات ساخت پنجمین پالایشگاه تولید روغن پایه در بندرعباس

همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، عملیات احداث پنجمین پالایشگاه تولید روغن پایه ایران با هدف جلوگیری از واردات روغن‌های خارجی در بندرعباس آغاز شد.

استاندار هرمزگان به همراه رئیس کل دادگستری، دادستان بندرعباس، فرماندار و تنی چند از مقامات استانی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این پالایشگاه حضور پیدا نمودند.
دکتر فریدون همتی استاندار محترم هرمزگان در حاشیه سخنرانی این مراسم افزود: واحد صنعتی یاد شده در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، در بندرعباس احداث می‌شود که رفع موانع اجرای این پروژه مهم با کمک و همکاری مناسب مجموعه دستگاه‌های قضایی و نظارتی استان هرمزگان در جلسه هفته گذشته شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی استان در دادگستری انجام شد تا روند اجرای این طرح پس از ۲سال وقفه، به سرعت آغاز شود.                                                                 .
استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظارتی به ویژه رئیس کل دادگستری استان، دادستان و مدیر کل اطلاعات هرمزگان برای کمک به اجرای این پروژه در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، تشکر و قدردانی کرد.                                                            .
این پالایشگاه با سرمایه گذاری۱۵۰میلیون دلاری شرکت پالایش نفت آفتاب با هدف تولید انواع روغن‌های پایه از لوبکات با جدیدترین فن آوری روز دنیا توسط بخش خصوصی، جلوگیری از خام فروشی و واردات روغن‌های خارجی، تبدیل استان هرمزگان به پنجمین قطب تولید روغن در کشور، ایجاد ظرفیت مازاد برای صادرات و ارز آوری، اشتغالزائی بیش از ۱۲۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۳۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم و ایجاد فرصت برای شکل گیری ده‌ها واحد پایین دستی و با ظرفیت تولید روزانه یک هزار بشکه روغن پایه ساخته می‌شود.                                                                       .
همزمان با مراسم کلنگ زنی پروژه احداث پالایشگاه تولید روغن پایه در کشور آیین کاشت و احداث اولین پارک مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در کشور با هدف پایبندی به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت آفتاب و کاشت بیش از ۸۰۰۰ اصله درخت مثمر بومی استان هرمزگان در زمینی با وسعت ۱۶ هکتار توسط مقامات استانی در حاشیه‌ی میدان تسویه خانه، کمربندی شهید رجائی برگزار شد.