فرم استخدام

منابع انسانی

امروزه با مطالعه‌ی سازمان­‌های برتر شاهد نقش بی‌بدیل انسان‌هایی هستیم که در آن مجموعه خلق ارزش داشته‌­اند. این مهم زمانی محقق می­‌شود که سازمان­‌ها شرایط و بستر خلق ارزش و همچنین محیط یادگیرنده را برای کارکنان خود فراهم آورند. شرکت پالایش نفت آفتاب نیز همچون سایر سازمان­‌های پیشرو، به دنبال ارتقاء ارزش­‌های خود اعم از؛ خلاقیت، نتیجه‌­گرایی، سرعت‌عمل، ریسک پذیری و .. است، و برای تحقق آن همواره برنامه‌هایی جهت پرورش افراد و ایجاد فرصتی برای یادگیری و توسعه مسیر شغلی آن‌ها با رویکرد ساختن آینده فردی و سازمانی دارد. نگاه شرکت در کنار بهره­‌گیری از شایستگی­‌های کارکنان مجرب و متخصص، به سمت جوان­‌گرایی بوده و در این مسیر اقدام به جذب و بکارگیری فارغ التحصیلان جوان و فاقد تجربه از دانشگاه­‌های معتبر می‌کند و در راستای تحقق تعهدات و همچنین رسالت اجتماعی خود با تخصیص سرانه‌های آموزشی، توانمندسازی و پرورش متخصصان زبده در داخل کشور اقدام می‌­کند.

1
2

با رویکرد مدیریت عملکرد و با هدف بازنمایی درست و اثربخش، توسعه و ارتقاء آن­ها جهت تحقق اهداف فردی و سازمانی صورت می­‌گیرد. پالایش نفت آفتاب با طراحی و اجرای مدل بومی و علمی مدیریت عملکرد (APM)، توانسته به شناخت مناسبی از شایستگی‌­های کارکنان دست یافته و با ارائه بازخوردهای مستمر و سازنده، مسیر رشد و ارتقاء (عمودی و افقی) کارکنان را فراهم ساخته و همچنین نتایج حاصل از ارزیابی، در سایر زیر سیستم­‌های منابع انسانی اعم از جبران خدمات، آموزش و .. بهره گیرد.
نیازسنجی آموزشی مبتنی بر اصول علمی و همچنین برگزاری دوره­‌های آموزشی، مربی­گری و کوچینگ به منظور توانمندسازی کارشناسان و مدیران در حوزه‌­های مختلف فنی، مدیریتی و عمومی با رویکرد یادگیری و توسعه فردی (IDP) با استفاده از روش‌­هایی نظیر On The Job Training و Problem Solving، Job Analysis و Competency Model در دفتر مرکزی و پالایشگاه در سرلوحه برنامه‌­ها قرار دارد.