فرم استخدام

تجهیزات

مهم‌ترین تمایز راهبردی پالایشگاه شرکت پالایش نفت آفتاب، تولید هیدروکربن‌های سبک و سنگین با روش تقطیر پیوسته (Continuous) است. در این فرآیند تقطیر اتمسفری و برش‌گیری از خوراک‌های میعانات گازی و همچنین شیرین‌سازی میعانات گازی و کاهش سولفور به صورت پیوسته انجام می‌شود.

در واحد تولید قیر، استحصال قیر از وکیوم باتوم و به پارامتر مورد نظر رساندن محصول قیر به همراه عملیات پرکردن بشکه‌های قیر انجام می‌شود.در واحد ذخیره‌سازی و تخلیه و بارگیری، خوراک و محصول در مخازن فلزی ذخیره شده و بر حسب نیاز، عملیات تخلیه به تراک محصول و بارگیری از تراک خوراک انجام می‌شود.

ظرفیت تولید هیدروکربن‌های سبک ۵۸۸ هزار تن، ظرفیت تولید هیدروکربن سنگین ۳۶۰ هزار تن و ظرفیت تولید قیر ۳۴۵ هزار تن در سال است.

2.JPG1

با وزن ۱۵۰ تا ۱۸۰ کیلویی برش خورده، سپس روی دستگاه نقطه جوش قرارگرفته و درز می‌خورد. توسط دستگاه کنگره‌زن ورق استحکام خورده و وارد مرحله جدیدی می‌شود که لبه‌زن نام دارد. در این مرحله باید در دو طرف بشکه به اندازه نیم سانت لبه زده شود و توسط والس، رویه بشکه و انتهای بشکه زده و محصول نهائی وارد میدان رنگ شود. در پایان دپو صورت گرفته و پس از حمل، وارد مرحله نهایی برای پرشدن می‌شوند.

مجموعه تولید بشکه در دو خط مجزا فعال است که در حال حاضر یک خط به صورت دو شیفت، روزانه ۴۵۰۰ الی ۵۰۰۰ بشکه تولید دارد. در صورت نیاز بیش‌تر کارخانه، خط دوم شروع به فعالیت خواهد کرد که در این صورت تولید به ۲۰،۰۰۰ بشکه در روز خواهد رسید.

در واحد ذخیره‌سازی و تخلیه و بارگیری، خوراک و محصول در مخازن فلزی ذخیره شده و بر حسب نیاز، عملیات تخلیه به تراک و محصول و سپس بارگیری از تراک خوراک انجام می‌شود. ظرفیت تولید هیدروکربن‌های سبک 588 هزار تن،  ظرفیت تولید هیدروکربن‌های سنگین 360 هزار تن و ظرفیت تولید قیر 345 هزار تن در سال است.

بر حسب نیاز تولید کارخانه، ورق‌ها به صورت رول خریداری شده، پس از حمل به کارخانه و توزیع براساس تاریخ ورود، تخلیه می‌شوند.درپوش‌های بشکه براساس نیاز تولید، خریداری و توسط دستگاه پانچ در قسمت رویه و زیره بشکه با کمک لبه‌زن، پرس شده که روند تولید بر حسب انواع رول انتخاب می‌شود.

تجهیزات

MANUFACTURER

PRODUCT NAME

MTA Holding

Test Method

Limit

VG10

1

Density @ 15°C

g/cm3

ASTM D1298


0.795 max
 

2

Total Sulfur

ppm

ASTM D4294

200 max 

3

Flash Point

°C

 ASTM D93

r.t.

4

Color

*

ASTM D1500

0.5 max

5

Copper corrosion (3hr@50°)

*

ASTM D130

1a

6

IBP

°C

ASTM D86

75min

7

FBP

°C

ASTM D86

210max