فرم استخدام

آغاز به کار ۲۰۰ نیروی جوان بومی در شرکت پالایش نفت آفتاب

۲۰۰ نیروی جوان بومی (در 17آبان سال 1402) با حضور مسئولان ارشد استان هرمزگان فعالیت خود را در شرکت پالایش نفت آفتاب آغاز کردند.

به گزارش واحد روابط عمومی و برندینگ شرکت پالایش نفت آفتاب؛ این شرکت به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحدهای عملیاتی و ستادی پالایشگاه از بین داوطلبان بومی واجد شرایط در مقاطع مختلف تحصیلی، در رشته‌ها و گرایش‌های مهندسی شیمـی، مهندسی نفت، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، حسابداری، مدیریت، مهندسی ایمنی، مهندسی شیمی، حقوق و …اقدام به برگزاری آزمون کرد.

بیش از ۴هزار و ۵۰۰ نفر در این آزمون استخدامی ثبت‌نام کردند که در مرحله اول‌، آزمونی کتبی توسط دانشگاه هرمزگان در اواخر مرداد ماه ۱۴۰۲ برگزار شد و در مرحله دوم ۶۷۰ نفر از بین افراد داوطلب برای انجام مصاحبه تخصصی و عمومی دعوت به عمل آمد که پس از انجام مصاحبه‌های ذکر شده در دانشگاه، تعداد ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان جذب شرکت پالایش نفت شدند.

این نیروهای جوان بومی طی مراسمی با حضور مسئولان ارشد استان هرمزگان فعالیت خود را رسماً در این مجموعه آغاز کردند.

هرمزگان باید به قطب پالایشگاهی تبدیل شود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز به کار نیروهای تازه استخدام شده شرکت پالایش نفت آفتاب، با بیان اینکه دولت‌ها مکلف هستند سالانه یک میلیون شغل در کشور ایجاد کنند، اظهار کرد: این مهم در بیان ساده است، اما تحقق آن بسیار سخت و دشوار است.

دکتر احمد مرادی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها، نیروهای انسانی، مدیران و عوامل باید دست به دست هم دهند تا امر اشتغال‌زایی محقق شود، عنوان کرد: باید بدانیم که اگر بخش خصوصی به کمک دولت نمی‌آمد قطعاً اشتغال‌زایی دچار بحرانی عمیق می‌شد، پس باید از بخش خصوصی حمایت کنیم.

وی افزود: استان هرمزگان جوانان تحصیل‌کرده زیادی دارد که از حاکمیت انتظار شغل دارند و این انتظاری به حق است.

مرادی با اشاره به اینکه استان هرمزگان باید به قطب نفتی و پالایشگاهی کشور تبدیل شود، گفت: این استان در این راستا از ظرفیت‌های بی‌نظیری برخوردار است که این مهم براساس آمایش سرزمینی است.

وی دسترسی به راه‌های آبی، هوایی و ریلی را از جمله ظرفیت‌های استان دانست و تصریح کرد: جذب سرمایه در استان باید افزایش یابد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نگاه به بخش خصوصی باید تغیر کند، مسئولان باید از این بخش حمایت قاطع و عملی داشته باشند.

این مقام مسئول، مطرح کرد: وقتی یک مجموعه سرمایه خود را به استان می‌آورد، اگر دچار مشکل شود باید همه برای رفع آن مشکل تلاش کنند.

مرادی در ادامه تاکید کرد: عینک بی‌اعتمادی از بخش خصوصی را باید از چشم برداریم.

وی به مسئولیت‌ اجتماعی انجام شده توسط شرکت پالایش نفت آفتاب اشاره کرد و گفت: ساخت صفر تا صد دبیرستان ابن‌سینا سابق یکی از بزرگترین فعالیت‌های این مجموعه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: این مجموعه اقدامات زیادی در حوزه محیط زیست، بهداشت و درمان و … انجام داده‌ است، که نشان دهنده نگاه مهربانانه مسئولان شرکت پالایش نفت آفتاب به مردم استان هرمزگان است.

هرمزگان رتبه سوم صنایع نفت و پالایشگاهی کشور را کسب کرد

دکتر احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در ادامه این مراسم با بیان اینکه ۴۸ درصد از سواحل کشور در استان هرمزگان واقع شده است، اظهار کرد: در حال حاضر رتبه سوم صنایع نفت و پالایشگاهی را به خود اختصاص داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه، طی سه سال آینده استان هرمزگان قطعاً در مقام نخست صنایع نفت و پالایشی قرار خواهد گرفت، گفت: صنایع بزرگ به منظور رفع مشکل خود در حوزه آب و منابع آبی‌،باید در کنار دریا ساخته شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه طرح‌های توسعه‌ای باید بر اساس سند آمایش سرزمینی باشد، تصریح کرد: رشته‌هایی که در دانشگاه‌های استان تدریس می‌شود باید بر همین اساس باشند.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه شرکت پالایش نفت آفتاب کارهای بزرگی در حوزه مسئولیت اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و … انجام داده است، خاطرنشان کرد: استان هرمزگان در حوزه رشد سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

دکتر کامرانی با اشاره به اهمیت اشتغال پایدار، عنوان کرد: شرکت پالایش نفت آفتاب در حوزه اشتغال‌زایی پایدار خوش درخشیده است.

پالایش نفت آفتاب پیشرو در ایجاد اشتغال پایدار

معین وزیری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در ادامه آیین شروع به کار نیروهای  تازه استخدام شده شرکت پالایش نفت آفتاب با تقدیر از این شرکت، اظهار کرد: این مجموعه برای نیروهای خود عزت و شان خاصی قائل است.

وی با بیان اینکه پالایش نفت آفتاب در جذب نیروهای جوان بومی پیش قدم است، تصریح کرد: این شرکت در اجرای طرح طبقه‌بندی نیز پیشتاز بوده است.

وی به حضور ۵ هزار نفر در آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت آفتاب در مرداد ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: با کارآفرینی می‌توان اشتغال‌زایی داشت و نرخ بیکاری را در استان کاهش داد که نمونه بارز آن شرکت پالایش نفت آفتاب است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان هرمزگان در ابتدای فعالیت من ۱۸ درصد بود، خاطرنشان کرد: این مهم در حال حاضر به ۱۱.۵ درصد رسیده است که در آینده نزدیک تک رقمی خواهد شد.

نخستین پالایشگاه تولید روغن هرمزگان ساخته می‌شود

مهندس محمد مهدی دوستی رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت آفتاب و مؤسس این مجموعه در ادامه این برنامه، اظهار کرد: امیدوارم فرهنگی در کشور ایجاد شود که نیروهای جوان و بدون سابقه در صنایع جذب شوند.

وی با بیان اینکه عملکرد کارکنان یک شرکت می‌تواند موجب پیشرفت آن مجموعه و در نهایت افزایش نیروی انسانی شود، تصریح کرد: ابتدای امسال تعداد نیروهای مستقیم شرکت پالایش نفت آفتاب یک هزار و ۵۱۷ بوده، که در حال حاضر تعداد کارکنان به ۲ هزار و ۴۰۲ نفر رسیده است.

وی به پروژه‌های توسعه‌ای شرکت پالایش نفت آفتاب اشاره کرد و ادامه داد: پروژه شیرین‌سازی و توسعه ۸ با ظرفیت ۲۵ هزار بشکه در روز راه‌اندازی شده است.

مهندس دوستی به تأسیس نخستین پالایشگاه تولید روغن در استان هرمزگان اشاره‌ کرد و افزود: با ایجاد این پالایشگاه، شرکت پالایش نفت آفتاب پنجمین تولید کننده روغن کشور خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت آفتاب تصریح کرد: برنامه ما افزایش ۳۰ درصدی منابع انسانی مجموعه در هر سال است.